Tři a půl měsíce na Twitteru

Tomáš Herceg       19.08.2009       Offtopic       11162 zobrazení

Zhruba před třemi měsíci jsem začal používat Twitter a tak bych se rád trochu zamyslel nad tím, jestli se to osvědčilo. Osobně jsem v to nevkládal příliš velkou důvěru, obecně jsem byl k těmto sociálním záležitostem docela skeptický (co taky od asociálního narcise jako já čekat, že ;-). Zkrátka jsem čekal, že mě to bude bavit týden a pak s tím přestanu, opak je ale pravdou. Za necelé 4 měsíce mám skoro 300 tweetů, což mi přijde tak akorát – ani moc, ani málo.

Co se mi líbí?

Přestože spousta “moralistů” bude tvrdit, že “tyhle sociální sítě zhoršují komunikaci mezi lidmi, lidi místo toho, aby se sešli, spolu mluví na ICQ, Facebooku atd.”, je to samozřejmě naprostý nesmysl. S většinou lidí, které followuji, se setkávám tak jednou za půl roku (a kdoví jestli), díky Twitteru si s nimi mohu občas prohodit nějakou hlášku, podívat se, co dělají, a trochu lépe je poznat. Absolutně to nesníží počet skutečných setkání tváří v tvář, ta frekvence jednou za půl roku plus mínus zůstává. Pár lidí z Twitteru jsou ti, se kterými se vídám relativně často (s jedním dokonce bydlím na koleji), ale i tak se Twitter hodí a rozhodně skutečnou komunikaci nijak neutlačuje, ba spíš doplňuje.

Co mě štve?

Tak je toho dost. Rozhodně netvrdím, že umím psát, ať už na blog, nebo na Twitter. Osobně si myslím, že dobré dvě třetiny mých tweetů jsou naprosto nezajímavé, že většině lidí je jedno, že zrovna stojím v dopravní zácpě na magistrále a nadávám jako dlaždič, že jsem si zahrál golf atd. I když se snažím nepsat tam banality a věci, které nejsou pro ostatní důležité, občas mi to prostě ujede.

K vzteku byl ze začátku ten limit 140 znaků. Já totiž strašně rád mluvím, vyžívám se v tom a i když občas plácám nesmysly, často nerad mluvím stručně. Asi je to proto, že to dělá skoro stručně mluví každý, ale prostě občas místo abych řekl, že “něco je na hovno”, raději povím něco ve smyslu, že “už jsem v životě zažil asi tak milion a jednu situaci, které mě zaujaly znatelně více”. Neříkám, že takhle mluvím vždycky, rozhodně se tomu snažím vyhnout, když přednáším, protože na přednáškách je přinejmenším vhodné lidi nemást.

Tomuhle Twitter moc nepřeje, 140 znaků je neúprosných a vejít se do nich je občas fuška. Ale zase člověk se naučí být stručný a výstižný, což se také v životě hodí. Navíc pokud by tam to omezení nebylo, asi bych už opravdu na Twitter psal věci, které budou nezáživné a zbytečně dlouhé, což by ostatní otravovalo.

 

Celkově musím říct, že mě Twitter mile překvapil, určitě v něm budu pokračovat, protože to má něco do sebe. Rozhodně je to lepší než Facebook, který toho sice umí nesrovnatelně víc, ale už je to na mě takové moc komunitní. Přestože u počítače prosedím celé dny, byl jsem poslední ze třídy na střední, kdo si tam založil účet. Jediné, co tam dělám, je to, že si tam přeposílám zprávy z Twitteru. Vypadá to tedy tak, že aktivně jsem na obou, ve skutečnosti používám víceméně výhradně jen Twitter.

Btw pár lidí říkalo, že se žádosti o přátelství neodmítají. Já to ovšem občas dělám, nepřidávám si lidi, které neznám. Osobně nebo alespoň z delší komunikace na fóru. Pokud se někdo chce naučit progamovat, tím, že si mě na Facebooku přidá jako přítele, tak to má smůlu – budu ho ignorovat. Na studium jsou články, na dotazy fórum, ale ne ICQ, e-mail nebo Facebook.

 

hodnocení článku

1 bodů / 1 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Tři a půl měsíce na Twitteru

Pěkné, souhlasím. Jen bych doplnil, že v mém případě Facebook dokonce vedl ke zvýšení "fyzické sociální aktivity" - není nic snadnějšího, než domluvit akci tak, že se založí eventa na Facebooku a pár kliknutími se rozešlou pozvánky :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Tři a půl měsíce na Twitteru

K twitteru se asi moc nevyjádřím.Nemám sním zkušenosti.Nicméně děkuji panu Hercegovi za jeho posřehy.

K facebooku: pane Dědku napsal jste to přesně jak to vidím já.Zase nějaká mánie.Absolutně nechápu co na tom lidi vidí.Řeči co kdo dělá to mě nezajímá.Výsledky rádoby testíku taky ne.Třeba časem to "kouzlo" facebooku poznám.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Tři a půl měsíce na Twitteru

Tak Twitteru se se zatím úspěšně vyhýbám (další žrout času), ale zhruba někdy v lednu jsem si založil profil na facebooku (měl jsem o zkouškovém slabší chvilku a tak jsem dal na mé přátelé kteří se na mě koukali jako na vraha že nemám profil na facebooku a založil si ho). Nutno podotknout že facebook používám výhradně na prohlížení fotek mých přátel z akcí kterých jsem se zůčastnil, popřípadě občas pokud někdo byl na nějáké pěkné dovolené a má pěkné fotky přírody, taky se rád podívám. Už méně pochopitelné pro mě je, když někdo jde do hospody a pak na facebook dá 300 fotek jak sedí u stolu, jedna fotka jako druhá a navíc ze zakouřené hospody (na to je expert jedna kamarádka, zásadně dává na facebook všechny fotky okamžit jak příjde domů a navíc už v průběhu te "akce" mění přes mobil svoje statusy a píše hlášky).

Do přátel si dávám zásadně lidi které znám osobně a jedná se tedy o skutečné přátele, ne pouze virtuální.

Nevím jestli to je všeobecný boom, ale moji přátelé si pořád dělají nějáké testy. Kdyby si je dělali jen pro sebe tak prosím, ale všichni zveřejňují výsledky a opravdu mě nezajímá že Jana byla v miunlém životě Gandalf a nebo že k Martinovi se hodí jezevčík. Těchto testů tam je nepřeberné množství a jsou více méně dost absurdní. Jak napsal v jednom svém článku Miloš Čermák: Pokud si někdo udělá test s názvem: Jsem pí*a ? tak výsledek může být pouze jeden.

Vrcholem je když si někteří lidé setaví vlastní test. Takže pak třeba Martin zveřejní test: Jak dobře znáte Martina? (trošku mi to připomíná jednu epizodu ze seriálu The Big Bang Theory kde Scheldon sestavil test, aby zjistil kdo je jeho nejlepší přítel a kde se například ptá, jaká je jeho nejoblíbenější aminokyselina). Nevim, možná jsem divnej já, ale příjde mi to uchylný.

Co mě ale vadí mnohem víc je to, že někteří lidé si nejspíš myslí že jsou tak nepostradatelní, že si neustále mění status aby bylo vidět co dělají. Já si status měním v průměru asi tak jednou za 3 měsíce (dobře. je to extrém) ale pár mých přátel jsou zase extrém opačný. Jedna kamarádka (říkejme ji třeba Eva) je schopna si měnit status 20x za den. A pak to vypadá asi takto:

10:05 Eva právě vstala

10:15 Eva se umyla a uklízí

10:30 Eva jde na nákup

10:45 Eva se vrátila z nákupu. Koupila 3 rohlíky a mlíko a jde vařit

11:30 Eva má uvaříno, sice se ji to trochu připálilo, ale snad se to bude dát jíst

11:50 Eva je po obědě a bylo to výborný

Toto není nadsázka, ale od pár přátel mi takovéto statusy pořád naskakují, proto se stránce "Domů" vyhýbám jako čert kříži. Pokud tam někdo dá nějákou pěknou hlášku tak se rád pobavím, ale opravdu mě nezajímá co zrovna dělá Eva, nebo že Martin sedí na záchodě.

Už jsem několikrát přemýšlel že si profil na facebooku zruším. Už bych to také udělal, jenže se teď chystám na dovolenou do jazykové školy a předpokládám, že zde potkám pár lidí kteří budou mít profil na facebooku a bude to celkem pohodlná cesta jak si vzájemně povyměňovat fotky a zážitky. No uvidíme jak to dopadne.

Závěrem bych chtěl jenom říct, že vím že informační hodnota mého příspěvku je zhruba stejná jako výsledek testu: Jaká postava z japonského komiksu budeš v příštím životě ale když úspěšně ignoruju všechny statusy, pozvání, výzvy a já nevím co všechno na facebooku, tak přispěju alespoň na tento web:)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Na Facebooku na úvodní stránce je úžasné políčko Skrýt zprávy uživatele, které tento problém řeší.

Jinak Twitter mi nepřijde jako tak velký žrout času - když mě něco napadne, napíšu to tam a při té příležitosti si přečtu, co dělají ostatní, to ale nezabere víc než 4 minuty.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback