Tahle oblíbená pomůcka, kterou známe již z Visual Studia 2005, se v poslední době těší novému zájmu ze strany Microsoftu. Používáte ji? Pak Vás snad potěší následující zprávy.
Pro ty z Vás, kdo s ní ještě nepracovali, Edit and Continue eliminuje potřebu zastavit a restartovat debuggovací session když potřebujete udělat změnu v kódu, který debuggujete. Jistě si dovedete představit situaci, kdy se máte aplikací proklikat přes několik obrazovek a tam debuggovat nějakou metodu a pak ji otestovat a když nefunguje, tak se tam doklikat znova a znova a znova, … Tahle vlastnost Vám ve většině případů (bohužel ne veškerý kód je změnitelný za běhu) takovou situaci nesmírně urychlí. Snad vše co by Vás mohlo zajímat ohledně nastavení a používání najdete na MSDN.
64-bit Podpora
Dříve bylo možné takto editovat kód pouze v 32-bit aplikacích. Verze Visual Studia 2013 přidala podporu i pro 64-bit aplikace a zacelila tak jednu z větších děr. Pokud VS 2013 používáte, už byste následující hlášku potkat neměli.
Pokud Vám náhodou tato informace unikla, můžete to dohnat na MSDN blogu.
Co je nového?
Po krátkém úvodu a letmém pohledu do nedávné historie se konečně dostávám k hlavnímu bodu. Po dobu jednoho týdne probíhala anketa mezi vývojáři, jejímž cílem bylo zjistit, jaká další omezení by si přáli odstranit. V následujícím grafu si můžete prohlédnout, jak to dopadlo.
Můj osobní typ na vítěze byla právě nemožnost měnit LINQ a lambda výrazy, a jak se ukázalo, trápí to více, než 60% vývojářů, kteří anketu vyplnili. Dobrá zpráva je, už se na tom pracuje. Tedy, minimálně o tom prý diskutují :) Jak to dopadne, se dozvíme s příchodem následující verze Visual Studia, které by mimo jiné mělo automaticky používat nový C# a VB.NET kompilátor Roslyn, což také znamaná, že současně bude možné používat i novinky v jazycích, které si můžete vyzkoušet už nyní.
Zdroj: http://blogs.msdn.com/b/csharpfaq/archive/2014/05/20/edit-and-continue-survey-results.aspx