Kolik snese pole?   zodpovězená otázka

VB.NET

Budu mít soubor kde budu mít z měřícího přístroje výsledky měření. Na každém řádku tohoto textového souboru budu mít tři proměnné. Budou to celá čísla maximálně 5-ti místná.

Mám v plánu, že z tohoto textového souboru načtu čísla do třídymenziálního pole, a pak s tím budu dále počítat.

Ten daný přístroj provede takovýchto měření 50 000x . Zajímalo by mě, jestli mohu všechny data z tohoto souboru načíst do jednoho pole, nebo zda musím provést výpočet na vícekrát.

Nejde mi o to napsat program, který by byl rychlý a optimalizovaný, hlavně aby byl stabilní i na slabším počítači a kód byl přehledný pro následné hledání chyb. Vůbec mi nebude vadit, kdyby měl výpočet trvat i hodinu.

Zdeněk Zdražil

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Co se týče maximální velikosti pole, jste omezen pouze velikostí paměti (a rozsahem čísla které představuje index pole). Místo trojrozměrného pole bych rozhodně doporučil jednorozměrné pole obsahující strukturu se třemi položkami. Ať už z důvodu přehlednosti nebo z důvodu výkonu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Paměť:

Vytvořil jsem si takovýto textový dokument a měl cca 0,5Mb takže tady bych problem neviděl.

Citace: (a rozsahem čísla které představuje index pole)

Jsem uplny začátečník a chtěl bych se zeptat, co jste tím chtěl říci.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Index pole (tzn. číslo prvku v poli přes které přistupujete ke konkrétní uložené hodnotě 0,1,2,3...atd.) je typu integer. To znamená že jste omezen maximálním hodnotou datového typu integer. Kolik to je přesně naleznete na tomto webu http://www.vbnet.cz/clanek--4-vb_net_od_...

Ale ve Vašem případě bych se tím netrápil, je to něco málo přes 2 miliardy:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Maximální počet položek v poli je 2 147 483 647 na 32-bitovém systému. Nejsem si jistý, zda-li je to na 64-bitovém systému více (rozsah Int64) nebo stejně.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dekuji za odpoved.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback