Verze aplikace   zodpovězená otázka

VB.NET

Zdravim

chtel bych ve sve aplikaci vypisovat do jednoho labelu verzi aplikace. Zkusil jsem prikaz

 my.Application.Info.Version

ale ten mi neustale vraci:

Build: 0 Major: 1 MajorRevision: 0 Minor: 0

MinorRevision: 0 Revision: 0

V projektu jsem nastavil na karte Publish

Major: 1 Minor: 3

Ale to asi neni to spravne co bych mel udelat ze? Ja totiz nepouzivam tlacitko Publish, delam si instalacku pres Inno Setup.

Co bych mel udelat, aby to fungovalo jak bych chtel?

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Nevím o co vám jde, ale pokud o to jak se dostat na jednotlivá čísla verze (pouze pro čtení samozřejmě) tak třída Version má ještě další členy (Build, Major, MajorRevision, Minor, MinorRevision, Revision), tedy například:

Dim ver As String = My.Application.Info.Version.Major.ToString() & "." & My.Application.Info.Version.Minor.ToString()

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diky za odpoved

me slo o to ze pri prikazu

My.Application.Info.Version

me to neustale vracelo 1.0.0 i kdyz jsem nastavil ze to ma byt 1.3.0.

Poradne jsem si prosel polozky v Properties projektu a nasel jsem tlacitko Assembly Information - tam jsem si to nastavil jak jsem potreboval.

Vlastne mi slo o to, aby v labelu byla zobrazena informace o verzi, automaticky (abych nemusel pri kazde zmene verze aplikace, rucne vkladat text), ted to za me zaridi VS. Staci jen nastavit v Assembly a poslat uzivatelum a jim se zobrazi vzdy aktualni verze.

Kdyz bude mit nekdo problem zeptam se na verzi a treba mu reknu, stahni si novou verti 1.3.1, protoze ted ti to ukazuje 1.3.0 a tam je chyba ...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To bylo tím, že se vám automaticky volala metoda ToString protože jste použil Late Binding.

Verze se skládá ze čtyř čísel. V AssemblyInfo lze nastavit, že poslední dvě čísla verze jsou při každém sestavení automaticky inkrementována (první dvě musíte nastavit ručně), bohužel podle dementního algoritmu a ne podle počtu sestavení jako ve VB6.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback